Wybrano nowy Zarząd Wisły

W piątek odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Wisły. Tym razem wybrano nowy zarząd oraz Komisję Rewizyjną. Prezesem klubu został Sebastian Wieczorek.

więcej >>

Gol "Last Minute"

W spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski Wisła Sandomierz przegrała z Sandecją Nowy Sącz 0-1 (0-0), po golu w ostatniej minucie Bartłomieja Dudzica.

więcej >>

Wisła w podwójnej koronie

Wisła Sandomierz po mistrzostwie w lidze zdobyła Puchar Polski na szczeblu okręgu, zwyciężając 3-1 (3-0) Łysicę Bodzentyn. Bramki dla Wisły strzelili - Bartosz Szepeta, Jarosław Pacholarz i Mateusz Podstolak.

więcej >>

Wisła w finale OPP

Wisła Sandomierz zagra w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej przyjął dzisiaj rezygnację KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

więcej >>

Wisła zostaje w III lidze

Wisła Sandomierz przegrała 1-2 (0-1) u siebie z Radomiakiem Radom w meczu rewanżowym baraży o udział w II lidze. Jedyną bramkę dla wiślaków strzelił z rzutu karnego Bartłomiej Gołasa.

więcej >>

Wybrano nowy Zarząd Wisły

Gol "Last Minute"

Wisła w podwójnej koronie

Wisła w finale OPP

Wisła zostaje w III lidze

Wisła zwycięzcą turnieju "Siarkowcy Dzieciakom"

W miniony piątek piłkarze Wisły Sandomierz wygrali halowy turniej piłkarski zorganizowany w ramach VI edycji akcji charytatywnej "Siarkowcy Dzieciakom". Stanisław Wierzgacz został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

Turniej odbył się w hali MOSiR w Tarnobrzegu, a udział wzięło sześć drużyn: Wisła Sandomierz, Wisłoka Dębica, Czarni Połaniec, Siarka Tarnobrzeg, Kolbuszowianka Kolbuszowa i zwycięzca Charytatywnego Turnieju Osiedlowego - KSPC Team. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy.

Wisła remisując bezbramkowo z Siarką i wygrywając 1-0 z Kolbuszowianką awansowała do półfinałów z pierwszego miejsca w grupie. W spotkaniu półfinałowym sandomierzanie zmierzyli się z Czarnymi Połaniec. Po regulaminowym czasie był remis 1-1, ale w rzutach karnych lepsza była Wisła i wygrała 4-3. W finale Wisła zagrała z gospodarzami - Siarką. Wisła po golach Jakuba Kwietnia, Rafała Mikulca i Daniela Choraba pewnie rozbiła tarnobrzeżan 3-0.

W drużynie Siarki wystąpił były piłkarz Wisły - Mariusz Kukiełka, który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Najlepszym bramkarzem został Stanisław Wierzgacz, a królem strzelców pomocnik Siarki - Sebastian Mandzelowski.

Wisła wystąpiła w składzie: Stanisław Wierzgacz - Daniel Chorab, Daniel Beszczyński, Maciej Ziółek, Kamil Hul, Jarosław Piątkowski, Jakub Kwiecień, Rafał Mikulec, Michał Wawryszczuk, Przemysław Michalski i Łukasz Adamczyk.

Akcja zbiórki pieniędzy "Sarkowcy Dzieciakom" zorganizowana została przez Stowarzyszenie "Złota Siarka", która pomaga Domowi Dziecka w Tarnobrzegu oraz dwóm ośrodkom Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Faza grupowa

Grupa A
Czarni Połaniec 4-0 Wisłoka Dębica
KSPC Team 0-1 Czarni Połaniec
Wisłoka Dębica 1-0 KSPC Team

Tabela grupy A
1. Czarni Połaniec 2 6 5-0
2. Wisłoka Dębica 2 3 1-4
3. KSPC Team 2 0 0-2

Grupa B
Wisła Sandomierz 0-0 Siarka Tarnobrzeg
Wisła Sandomierz 1-0 Kolbuszowianka Kolbuszowa
Bramka dla Wisły: Jarosław Piątkowski
Siarka Tarnobrzeg 7-0 Kolbuszowianka Kolbuszowa

Tabela grupy B
1. Wisła Sandomierz 2 4 1-0
2. Siarka Tarnobrzeg 2 3 7-0
3. Kolbuszowianka Kolbuszowa 2 0 0-8

Półfinały
Czarni Połaniec 1-1 3-4 k. Wisła Sandomierz
Bramka dla Wisły: Kamil Hul
Siarka Tarnobrzeg 2-0 Wisłoka Dębica

Mecz o 3. miejsce
Czarni Połaniec 0-0 2-3 k. Wisłoka Dębica

Finał
Wisła Sandomierz 3-0 Siarka Tarnobrzeg
Jakub Kwiecień, Rafał Mikulec, Daniel Chorab

źródło: własne