Wybrano nowy Zarząd Wisły

W piątek odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Wisły. Tym razem wybrano nowy zarząd oraz Komisję Rewizyjną. Prezesem klubu został Sebastian Wieczorek.

więcej >>

Gol "Last Minute"

W spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski Wisła Sandomierz przegrała z Sandecją Nowy Sącz 0-1 (0-0), po golu w ostatniej minucie Bartłomieja Dudzica.

więcej >>

Wisła w podwójnej koronie

Wisła Sandomierz po mistrzostwie w lidze zdobyła Puchar Polski na szczeblu okręgu, zwyciężając 3-1 (3-0) Łysicę Bodzentyn. Bramki dla Wisły strzelili - Bartosz Szepeta, Jarosław Pacholarz i Mateusz Podstolak.

więcej >>

Wisła w finale OPP

Wisła Sandomierz zagra w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej przyjął dzisiaj rezygnację KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

więcej >>

Wisła zostaje w III lidze

Wisła Sandomierz przegrała 1-2 (0-1) u siebie z Radomiakiem Radom w meczu rewanżowym baraży o udział w II lidze. Jedyną bramkę dla wiślaków strzelił z rzutu karnego Bartłomiej Gołasa.

więcej >>

Wisła wygrywa w sparingu z KSZO 1929

Wisła Sandomierz pokonała w Ostrowcu Świętokrzyskim miejscowy KSZO 1929 4-2 (2-2). Dwa gole zdobył Jarosław Pacholarz, a pojednym strzelili Rafał Mikulec i Jarosław Piątkowski. W drużynie sprawdzanych było trzech, nowych zawodników.

Pierwsi bramkę strzelili piłkarze KSZO. W 9. minucie Krzysztofa Płoskonia pokonał Jakub Kapsa. Wiślacy do remisu doprowadzili w 23. minucie za sprawą trafienia Rafała Mikulca. W 37. minucie Jarosław Piątkowski wyprowadził Wisłę na prowadzenie. W końcowych minutach pierwszej połowy boisko za zagranie ręką opuścił Daniel Beszczyński. Przed przerwą drugiego gola zdobył Kapsa.

W 78. minucie Mateusz Mąką nie wykorzystał rzutu karnego. Natomiast Jarosław Pacholarz w ciągu czterech minut dwukrotnie umieścił piłkę w siatce i ustalił wynik sparingu na korzyść sandomierzan.

W Wiśle testowani byli trzej nowi piłkarze. Byli to - napastnik Dawid Przezak (WKS Wieluń) oraz pomocnicy - Bartosz Szepeta (Górnik Wałbrzych) i Kamil Oślizło (Wisłoka Dębica).

W sobotę Wisła zagra jeden sparing, o godz. 10:00 z Kamienną Brody. Pierwotnie plan zakładał rozegranie dwóch meczów kontrolnych, ale zespół Pogoni 1945 Staszów ostatecznie odmówił.

28 stycznia 2015, 18:00 - Ostrowiec Świętokrzyski (Piłkarski Ośrodek Treningowy)
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2-4 Wisła Sandomierz
Jakub Kapsa 9, 44 - Rafał Mikulec 23, Jarosław Piątkowski 37, Jarosław Pacholarz 84, 88

KSZO: (I połowa) Konrad Zacharski – Klaudiusz Łatkowski, Marcin Grunt, Paweł Czajkowski, Michał Stachurski, Damian Nogaj, Konrad Kijanka, Jakub Sulima, Przemysław Ryński, Kamil Dziadowicz, Jakub Kapsa. (II połowa) Konrad Zacharski – Konrad Kijanka, Erwin Nowik, Marcin Sudy, Mateusz Gajewski, Dawid Gardynik, Mateusz Mąka, Konrad Wójtowicz, Michał Gajos, Kamil Stawiarski, Michał Kosowski.

Wisła: Krzysztof Płoskoń - Daniel Chorab, Daniel Beszczyński, Krystian Pydych, Bartłomiej Gołasa - Jarosław Piątkowski, Michał Wawryszczuk, Bartosz Szepeta, Kamil Hul, Rafał Mikulec - Dawid Przezak. W II połowie grali także: Michał Motyl, Przemysław Michalski, Kamil Oślizło, Grzegorz Rzeszutek, Wiktor Kuśmira, Jarosław Pacholarz.

czerwona kartka: Daniel Beszczyński (42. minuta, Wisła, za zagranie ręką).

W 78. minucie Mateusz Mąka (KSZO) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił nad poprzeczką).

źródło: własne