Wybrano nowy Zarząd Wisły

W piątek odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Wisły. Tym razem wybrano nowy zarząd oraz Komisję Rewizyjną. Prezesem klubu został Sebastian Wieczorek.

więcej >>

Gol "Last Minute"

W spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski Wisła Sandomierz przegrała z Sandecją Nowy Sącz 0-1 (0-0), po golu w ostatniej minucie Bartłomieja Dudzica.

więcej >>

Wisła w podwójnej koronie

Wisła Sandomierz po mistrzostwie w lidze zdobyła Puchar Polski na szczeblu okręgu, zwyciężając 3-1 (3-0) Łysicę Bodzentyn. Bramki dla Wisły strzelili - Bartosz Szepeta, Jarosław Pacholarz i Mateusz Podstolak.

więcej >>

Wisła w finale OPP

Wisła Sandomierz zagra w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej przyjął dzisiaj rezygnację KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

więcej >>

Wisła zostaje w III lidze

Wisła Sandomierz przegrała 1-2 (0-1) u siebie z Radomiakiem Radom w meczu rewanżowym baraży o udział w II lidze. Jedyną bramkę dla wiślaków strzelił z rzutu karnego Bartłomiej Gołasa.

więcej >>

Wybrano nowy Zarząd Wisły

Gol "Last Minute"

Wisła w podwójnej koronie

Wisła w finale OPP

Wisła zostaje w III lidze

Wiślacy zaprezentowani

Za nami pierwsza w historii klubu prezentacja Wisły Sandomierz. Publiczność zgromadzona w Centrum Rekreacji przy ul. Portowej mogła poznać kadrę pierwszego zespołu, która w przyszłym tygodniu wznowi zmagania III ligi w ramach rundy wiosennej.

Prezentacja Wisły połączona była z obchodami 90-lecia powstania klubu. Hasłem uświetniającym całe wydarzenie było "90 lat historii i pasji".

11054436 1049813835036029 8016677626337995912 n

Fot.: Grzegorz Lipiec

Pierwszym punktem programu była prezentacja multimedialna, ukazująca w filmowym skrócie historię sandomierskiego klubu oraz wprowadziła zgromadzonych na sali w klimat spotkania. Wśród widowni znalazła się liczna grupa najwierniejszych kibiców Wisły, która swoimi przyśpiewkami i okrzykami uzupełniała nastrój panujący na sali.

1846img 0649

 Fot.: Piotr Morawski / NadWisla24.pl

Spotkanie poprowadzili wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej ds. podokręgu Sandomierz Janusz Poński i trener zespołów juniorskich Wisły - Tomasz Dzieciuch. Obaj przywitali wszystkich zgromadzonych gości oraz osoby zasłużone dla klubu. Następnie przedstawiony został rys historyczny Wisły, któremu towarzyszyła prezentacja multimedialna, opowiadająca o ważnych wydarzeniach i ludziach związanymi z sandomierskim klubem na przestrzeni dziewięćdziesięciu lat. Potem na scenie pojawiła się prezes Wisły Sandomierz - Anna Ziółek, która przedstawiła ostatnie lata klubu oraz obecną sytuację, a także konieczność wybudowania w Sandomierzu pełnowymiarowego boiska treningowego.

1827img 0603

Fot.: Piotr Morawski / NadWisla24.pl

Potem sceną zawładnęli piłkarze zespołów juniorskich Wisły. Prezes grup młodzieżowych Paweł Czajkowski opowiedział o funkcjonowaniu najmłodszych drużyn. Liczba zawodników reprezentująca grupy młodzieżowe Wisły sięga około 150 zawodników. Na scenę kolejno wchodzili trenerzy i zawodnicy reprezentujący każdą grupę.

1846img 0651

Fot.: Piotr Morawski / NadWisla24.pl

Po długo wyczekiwanej chwili przyszedł czas na główny punkt imprezy, a więc prezentację pierwszego zespołu Wisły. Najpierw w postaci prezentacji multimedialnej ukazane zostały sylwetki piłkarzy, a chwilę potem na scenie pojawiali się kolejno wywoływani przez prowadzących członkowie sztabu szkoleniowego i zawodnicy. W tym nowopozyskani piłkarze - Kamil Oślizło, Arkadiusz Kosno, Mateusz Podstolak i Bartosz Szepeta.

1907img 0721

Fot.: Piotr Morawski / NadWisla24.pl

Zaprezentowane zostały nowe komplety strojów, w których wiślacy będą grać w rundzie wiosennej. Stroje zostały wyprodukowane przez firmę Jako. Wisła na własnym obiekcie będzie grać w koszulkach w niebiesko-biało-czerwone pasy. Z numerem, nazwą drużyny oraz logiem firmy na plecach. Do tego niebieskie spodenki oraz getry w biało-czerwone pasy. Z kolei strój wyjazdowy jest w koloru czarnego ze złotym numerem na plecach. Spodenki są koloru czarnego, a getry w czarno-białe pasy.

1912img 0758

Fot.: Piotr Morawski / NadWisla24.pl

Potem głos zabrał sam trener pierwszego zespołu Tadeusz Krawiec. Szkoleniowiec w kilku słowach podziękował za dotychczasowy czas spędzony w Wiśle i wsparcie ze strony kibiców.

1913img 0762

Fot.: Piotr Morawski / NadWisla24.pl

Następnie wszyscy mogli obejrzeć prezentację na temat sandomierskich kibiców. Wkrótce potem na scenie pojawili się przedstawiciele kibiców, którzy wręczyli Maciejowi Ziółkowi nagrodę dla najlepszego i najwierniejszego piłkarza w rundzie jesiennej. Potem wszyscy usłyszeli kilka słów o stowarzyszeniu kibiców.

1921img 0779

Fot.: Piotr Morawski / NadWisla24.pl

Głos zabrał też naczelnik wydziału kultury, promocji, sportu i turystyki - Marcin Kapka, który odebrał, w imieniu burmistrza Sandomierza Marka Bronkowskiego, prezent od zespołu w postaci koszulki z numerem 90 z podpisami piłkarzy. Natomiast kibice otrzymali piłki z autografami.

1927img 0785

Fot.: Piotr Morawski / NadWisla24.pl

Następnie na scenie pojawił się przewodniczący Rady Miasta Sandomierza - Robert Pytka, który podziękował piłkarzom za grę i życzył dalszych sukcesów. Na koniec prowadzący podziękowali za organizację prezentacji i wszystkim za przybycie. Ostatnim punktem było pokazanie bramek strzelonych przez wiślaków.

 

źródło: własne / fot.: Grzegorz Lipiec / Piotr Morawski / NadWisla24.pl