Wybrano nowy Zarząd Wisły

W piątek odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Wisły. Tym razem wybrano nowy zarząd oraz Komisję Rewizyjną. Prezesem klubu został Sebastian Wieczorek.

więcej >>

Gol "Last Minute"

W spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski Wisła Sandomierz przegrała z Sandecją Nowy Sącz 0-1 (0-0), po golu w ostatniej minucie Bartłomieja Dudzica.

więcej >>

Wisła w podwójnej koronie

Wisła Sandomierz po mistrzostwie w lidze zdobyła Puchar Polski na szczeblu okręgu, zwyciężając 3-1 (3-0) Łysicę Bodzentyn. Bramki dla Wisły strzelili - Bartosz Szepeta, Jarosław Pacholarz i Mateusz Podstolak.

więcej >>

Wisła w finale OPP

Wisła Sandomierz zagra w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej przyjął dzisiaj rezygnację KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

więcej >>

Wisła zostaje w III lidze

Wisła Sandomierz przegrała 1-2 (0-1) u siebie z Radomiakiem Radom w meczu rewanżowym baraży o udział w II lidze. Jedyną bramkę dla wiślaków strzelił z rzutu karnego Bartłomiej Gołasa.

więcej >>

Zaskakujący remis

Wisła Sandomierz dość niespodziewanie bezbramkowo zremisowała z niżej notowaną Garbarnią Kraków.

Końcowy wynik meczu z pewnością zaskoczyłby wszystkich wybierających się na mecz, tym bardziej, że w Krakowie Wisła wygrałą 5-0. Jednak z obrazu spotkania wynik wydaje się być sprawiedliwy. Brakowało komunikacji, przez co, strzałów było mało.

Pierwszy znak do ataku dał Jarosław Piątkowski, który w 12. minucie, po podaniu Kamila Hula, mocno uderzył, ale minimalnie obok bramki. Goście odpowiedzieli chwilę potem, za sprawą uderzenia Michała Góreckiego, ale na posterunku był Stanisław Wierzgacz. Górecki miał podoboną okazję w 29. minucie, jednak lepszy był Wierzgacz.

W przekroju całego spotkania, w grze wiślaków raziła niedokładność podań. Przez co mecz nie był za ciekawy. W 86. minucie okazję miał Jarosław Pacholarz, ale uderzył głową w znacznej odległości od bramki. Pod koniec spotkania okazję mieli jeszcze rywale, a konkretnie Tomasz Ogar, ale na szczęście Wisły nie potrafił z odległości kilku metrów trafić w światło bramki.

22 marca 2015, 15:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 0-0 Garbarnia Kraków

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz - 11. Maciej Ziółek (65, 13. Mateusz Podstolak), 24. Daniel Beszczyński, 6. Krystian Pydych, 89. Bartłomiej Gołasa - 10. Jarosław Piątkowski, 18. Bartosz Szepeta, 27. Kamil Oślizło (67, 9. Jarosław Pacholarz), 7. Kamil Hul, 4. Rafał Mikulec (87, 16. Michał Wawryszczuk) - 23. Kacper Rak (58, 17. Łukasz Adamczyk).

Garbarnia: 12. Damian Drzewiecki - 3. Norbert Piszczek, 4. Tomasz Baliga, 20. Krzysztof Kalemba, 18. Mateusz Pawłowicz - 6. Tomasz Liput (82, 10. Jakub Górecki), 8. Karol Kostrubała, 19. Marek Masiuda, 7. Michał Górecki (66, 9. Tomasz Ogar), 2. Piotr Ferens (46, 14. Piotr Kaczor) - 13. Marcin Siedlarz (87, 17. Jakub Wcisło).

żółte kartki: Kalemba, Liput.

sędziował: Przemysław Greń (Oświęcim).