Wybrano nowy Zarząd Wisły

W piątek odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Wisły. Tym razem wybrano nowy zarząd oraz Komisję Rewizyjną. Prezesem klubu został Sebastian Wieczorek.

więcej >>

Gol "Last Minute"

W spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski Wisła Sandomierz przegrała z Sandecją Nowy Sącz 0-1 (0-0), po golu w ostatniej minucie Bartłomieja Dudzica.

więcej >>

Wisła w podwójnej koronie

Wisła Sandomierz po mistrzostwie w lidze zdobyła Puchar Polski na szczeblu okręgu, zwyciężając 3-1 (3-0) Łysicę Bodzentyn. Bramki dla Wisły strzelili - Bartosz Szepeta, Jarosław Pacholarz i Mateusz Podstolak.

więcej >>

Wisła w finale OPP

Wisła Sandomierz zagra w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej przyjął dzisiaj rezygnację KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

więcej >>

Wisła zostaje w III lidze

Wisła Sandomierz przegrała 1-2 (0-1) u siebie z Radomiakiem Radom w meczu rewanżowym baraży o udział w II lidze. Jedyną bramkę dla wiślaków strzelił z rzutu karnego Bartłomiej Gołasa.

więcej >>

Remisowo w Andrychowie

Piłkarze Wisły przywieźli z Andrychowa punkt. Mimo świetnej gry sandomierskiej drużyny mecz 20. kolejki III ligi zakończył się wynikiem 2-2 (1-0). Gole zdobyli Kamil Hul i Jarosław Pacholarz.

Podopieczni Tadeusza Krawca rozegrali z Beskidem bardzo dobry mecz. Od początku rosła przewaga wiślaków w posiadaniu piłki. Pierwszego gola zdobyła Wisła, a mianowicie Kamil Hul, który wykorzystał dobre podanie z prawej strony boiska. Do przerwy gra układała się pod dyktando sandomierzan, jednak wynik pozostał bez zmian.

W drugiej części piłkarze Wisły przeżyli szok. Gospodarze w ciągu kilkudziesięciu sekund zdobyli dwie bramki. Pierwszy Stanisława Wierzgacza pokonał w 56. minucie Bartłomiej Pająk, finalizując dośrodkowanie z rzutu wolnego. Chwilę później Rafał Piszczek urwał się defensorom Wisły i precyzyjnym strzałem tuż przy słupku zmusił Wierzgacza do kolejnej kapitulacji. Dopiero wprowadzony w 65. minucie Jarosław Pacholarz zmobilizował zespół i cztery minuty potem doprowadził do wyrównania. W końcowych minutach spotkania Wisła była bliska strzelenia trzeciego gola, ale Michał Kurzyniec zdołał wybić futbolówkę przed linią bramkową.

- Z gry jestem zadowolony. Wynik nie jest korzystny. Chwila dekoncentracji sprawiła, że w ciągu minuty straciliśmy dwie bramki. Wyrównaliśmy, ale zwycięskiego gola, mimo kilku prób, nie udało się strzelić - powiedział Tadeusz Krawiec.

Przyszła kolejka zwiastuje wielkie emocje w Sandomierzu, gdyż przyjedzie drużyna wicelidera tabeli - Soły Oświęcim. Obie ekipy dzieli punkt, więc walka na boisku gwarantowana.

28 marca 2015, 15:30 - Andrychów
Beskid Andrychów 2-2 Wisła Sandomierz
Bartłomiej Pająk 56, Rafał Piszczek 57 - Kamil Hul 25, Jarosław Pacholarz 69

Beskid: 12. Michał Kurzyniec - 13. Rafał Piszczek, 17. Krzysztof Jurczak, 3. Dariusz Kapera, 18. Szymon Święs - 20. Michał Adamus, 8. Jakub Słupski, 9. Maciej Stróżak, 14. Radosław Karcz, 16. Tomasz Moskała - 10. Bartłomiej Pająk.

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz - 11. Maciej Ziółek, 24. Daniel Beszczyński, 6. Krystian Pydych, 14. Daniel Chorab (65, 13. Mateusz Podstolak) - 10. Jarosław Piątkowski, 20. Michał Motyl (87, 23. Jakub Kwiecień), 18. Bartosz Szepeta, 27. Kamil Oślizło (65, 9. Jarosław Pacholarz), 4. Rafał Mikulec (80, 17. Łukasz Adamczyk) - 7. Kamil Hul.

żółte kartki: Słupski, Piszczek - Szepeta, Oślizło, Hul, Motyl.

sędziował: Mariusz Kuś (Tarnów).