Wybrano nowy Zarząd Wisły

W piątek odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Wisły. Tym razem wybrano nowy zarząd oraz Komisję Rewizyjną. Prezesem klubu został Sebastian Wieczorek.

więcej >>

Gol "Last Minute"

W spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski Wisła Sandomierz przegrała z Sandecją Nowy Sącz 0-1 (0-0), po golu w ostatniej minucie Bartłomieja Dudzica.

więcej >>

Wisła w podwójnej koronie

Wisła Sandomierz po mistrzostwie w lidze zdobyła Puchar Polski na szczeblu okręgu, zwyciężając 3-1 (3-0) Łysicę Bodzentyn. Bramki dla Wisły strzelili - Bartosz Szepeta, Jarosław Pacholarz i Mateusz Podstolak.

więcej >>

Wisła w finale OPP

Wisła Sandomierz zagra w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej przyjął dzisiaj rezygnację KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

więcej >>

Wisła zostaje w III lidze

Wisła Sandomierz przegrała 1-2 (0-1) u siebie z Radomiakiem Radom w meczu rewanżowym baraży o udział w II lidze. Jedyną bramkę dla wiślaków strzelił z rzutu karnego Bartłomiej Gołasa.

więcej >>

Wisła lidera nie oddaje!

Wisła Sandomierz pozostaje liderem III ligi. Dzięki zwycięstwu 2-1 (0-0) w meczu 21. kolejki nad Sołą Oświęcim wiślacy zwiększyli przewagę w tabeli do czterech punktów. Oba gole w tym spotkaniu strzelił Jarosław Piątkowski.

Umiejętności Stanisława Wierzgacza zostały sprawdzone już w pierwszej akcji. Mocny strzał z dystansu oddał zawodnik Soły, ale Wierzgacz zażegnał niebezpieczeństwo. W 34. minucie Bartosz Szepeta dobrze znalazł sobie miejsce do oddania strzału, ale dobrze ustawiony był bramkarz gości. Tuż przed przerwą w świetnej sytuacji był Jarosław Piątkowski, ale uderzając z kilku metrów zrobił to zbyt słabo.

Skrzydłowy Wisły znacznie lepiej zachował się w 49. minucie, kiedy to mocnym strzałem z narożnika pola karnego umieścił piłkę w siatce. Co prawda Soła zdołała wyrównać dwadzieścia minut później, za sprawą gola Kamila Szewczyka, ale ostatnie słowo należało do wiślaków. W 73. minucie Piątkowski po raz drugi pokonał Daniela Bombę i dał drużynie bardzo cenne trzy punkty.

- Soła to dobra drużyna. Moi zawodnicy spisali się jednak na piątkę i ograli wicelidera. Bardzo się z tego cieszę. Zespół z Oświęcimia deptał nam już po piętach, ale dzięki tej wygranej złapaliśmy trochę oddechu. Nasi kibice na pewno są zadowoleni, bo obejrzeli dobre spotkanie – powiedział trener Wisły Tadeusz Krawiec.

4 kwietnia 2015, 13:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 2-1 Soła Oświęcim
Jarosław Piątkowski 49, 73 - Kamil Szewczyk 69

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz - 11. Maciej Ziółek, 24. Daniel Beszczyński, 6. Krystian Pydych, 14. Daniel Chorab (74, 8. Bartłomiej Gołasa) - 10. Jarosław Piątkowski, 13. Mateusz Podstolak, 20. Michał Motyl (90, 16. Michał Wawryszczuk), 7. Kamil Hul, 18. Bartosz Szepeta (64, 9. Jarosław Pacholarz) - 19. Kacper Rak (65, 4. Rafał Mikulec).

Soła: 12. Daniel Bomba - 16. Adrian Stanek, 22. Sebastian Stemplewski, 4. Rafał Skrzypek, 18. Łukasz Ząbek - 19. Grzegorz Talaga, 23. Dawid Dynarek, 5. Kamil Szewczyk (76, 6. Artur Czarnik), 10. Paweł Cygnar, 8. Dariusz Zapotoczny - 7. Jakub Snadny (59, 20. Adam Janeczko).

żółte kartki: Piątkowski - Skrzypek, Janeczko.

sędziował: Marek Śliwa (Kielce).

źródło: własne