Wybrano nowy Zarząd Wisły

W piątek odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Wisły. Tym razem wybrano nowy zarząd oraz Komisję Rewizyjną. Prezesem klubu został Sebastian Wieczorek.

więcej >>

Gol "Last Minute"

W spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski Wisła Sandomierz przegrała z Sandecją Nowy Sącz 0-1 (0-0), po golu w ostatniej minucie Bartłomieja Dudzica.

więcej >>

Wisła w podwójnej koronie

Wisła Sandomierz po mistrzostwie w lidze zdobyła Puchar Polski na szczeblu okręgu, zwyciężając 3-1 (3-0) Łysicę Bodzentyn. Bramki dla Wisły strzelili - Bartosz Szepeta, Jarosław Pacholarz i Mateusz Podstolak.

więcej >>

Wisła w finale OPP

Wisła Sandomierz zagra w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej przyjął dzisiaj rezygnację KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

więcej >>

Wisła zostaje w III lidze

Wisła Sandomierz przegrała 1-2 (0-1) u siebie z Radomiakiem Radom w meczu rewanżowym baraży o udział w II lidze. Jedyną bramkę dla wiślaków strzelił z rzutu karnego Bartłomiej Gołasa.

więcej >>

Pucharowy happy end

Piłkarze Wisły Sandomierz wygrali 4-3 po rzutach karnych, po dramatycznym meczu ze Spartą Kazimierza Wielka. Po dogrywce było 2-2 (1-1, 0-0). Gole dla Wisły zdobyli Maciej Ziółek i Jarosław Pacholarz.

To był zdecydowanie najbardziej dramatyczny mecz wiślaków w tej edycji Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Aż trzynaście żółtych kartek i jedną czerwoną pokazał prowadzący spotkanie sędzia Jacek Kubicki. Po pierwszej połowie piłkarze schodzili do szatni przy wyniku 0-0. Kwadrans po wznowieniu gry Maciej Ziółek pokonał Michała Ilińskiego. I potem przyszła 90. minuta spotkania i niespodziewana decyzja arbitra o podyktowaniu "jedenastki". Okazję wykorzystał Krzysztof Kozieł i potrzebna była dogrywka.

Tą fantastyczne zaczęli podopieczni Tadeusza Krawca. W 95. minucie bramkę zdobył Jarosław Pacholarz. Dwadzieścia minut później sędzia zadał kolejny cios Wiśle, wykluczając z gry Kamila Oślizło. W 115. minucie znowu był remis, a Stanisława Wierzgacza pokonał Mateusz Wołowski. Do końca dogrywki bramki już nie wpadły. Po pięciu seriach rzutów karnych z wygranej mogli cieszyć się wiślacy, którzy wygrali 4-3.

- Był to trudny mecz. Całe szczęście zakończył się dla nas szczęśliwie. Decyzją kontrowersyjną dla nas było podyktowanie dla gości rzutu karnego w końcówce regulaminowego czasu gry. Dogrywkę kończyliśmy w osłabieniu, dlatego tym bardziej musimy się cieszyć z końcowego zwycięstwa - mówił trener Tadeusz Krawiec.

Mecze półfinałowe odbędą się 10 czerwca.

8 kwietnia 2015, 16:30 - Kazimierza Wielka (Stadion Miejski)
Sparta Kazimierza Wielka 2-2 pd. k. 3-4 Wisła Sandomierz
Krzysztof Kozieł 90 (k), Mateusz Wołowski 115 - Maciej Ziółek 60, Jarosław Pacholarz 95

karne: 1-0 Dariusz Zawadzki, 1-1 Krystian Pydych, (1-1 Kamil Kłoda - obroniony), (1-1 Kamil Hul - obroniony), (1-1 Łukasz Łakota - obroniony), 1-2 Mateusz Podstolak, 2-2 Krzysztof Kozieł, 2-3 Łukasz Adamczyk, 3-3 Mateusz Wołowski, 3-4 Bartłomiej Gołasa.

Sparta: 1. Michał Iliński - 15. Mariusz Adamczyk, 3. Konrad Tyrpuła, 19. Jan Kret, 16. Daniel Cyganek, 14. Paweł Czajka (65, 5. Łukasz Łakota), 6. Dariusz Zawadzki, 2. Łukasz Stalmach (109, 11. Kamil Kłoda), 10. Łukasz Stępień (80, 13. Mateusz Kawula), 7. Krzysztof Kozieł, 9. Mateusz Wołowski.

Wisła: 12. Krzysztof Płoskoń - 11. Maciej Ziółek (77, 14. Daniel Chorab), 13. Mateusz Podstolak, 6. Krystian Pydych, 8. Bartłomiej Gołasa - 10. Jarosław Piątkowski, 16. Michał Wawryszczuk, 3. Kamil Oślizło, 18. Bartosz Szepeta (70, 7. Kamil Hul), 4. Rafał Mikulec (80, 5. Łukasz Adamczyk) - 17. Kacper Rak (46, 9. Jarosław Pacholarz).

żółte kartki: Zawadzki, Stępień, Stelmach, Wołowski, Kret, Tyrpuła, Łakota - Oślizło, Płoskoń, Hul, Piątkowski, Gołasa.
czerwona kartka: Kamil Oślizło (105. minuta, za drugą żółtą).

sędziował: Jacek Kubicki (Kielce).

źródło: własne