Wybrano nowy Zarząd Wisły

W piątek odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Wisły. Tym razem wybrano nowy zarząd oraz Komisję Rewizyjną. Prezesem klubu został Sebastian Wieczorek.

więcej >>

Gol "Last Minute"

W spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski Wisła Sandomierz przegrała z Sandecją Nowy Sącz 0-1 (0-0), po golu w ostatniej minucie Bartłomieja Dudzica.

więcej >>

Wisła w podwójnej koronie

Wisła Sandomierz po mistrzostwie w lidze zdobyła Puchar Polski na szczeblu okręgu, zwyciężając 3-1 (3-0) Łysicę Bodzentyn. Bramki dla Wisły strzelili - Bartosz Szepeta, Jarosław Pacholarz i Mateusz Podstolak.

więcej >>

Wisła w finale OPP

Wisła Sandomierz zagra w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej przyjął dzisiaj rezygnację KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

więcej >>

Wisła zostaje w III lidze

Wisła Sandomierz przegrała 1-2 (0-1) u siebie z Radomiakiem Radom w meczu rewanżowym baraży o udział w II lidze. Jedyną bramkę dla wiślaków strzelił z rzutu karnego Bartłomiej Gołasa.

więcej >>

Równy poziom Wisły

Wisła Sandomierz w ramach 22. kolejki III ligi bezbramkowo zremisowała z rezerwami swojej krakowskiej odpowiedniczki.

Dobry występ w tym spotkaniu zanotował debiutant ligowy Krzysztof Płoskoń. Rezerwy Białej Gwiazdy już w 6. minucie zagrozili bramce sandomierzan, ale nieznacznie pomylił się Kamil Kuczak. W 18. minucie podobną okazję miał Damian Buras, ale również nie trafił w "światło" bramki. Podopieczni Tadeusza Krawca odpowiedzieli strzałem Krystiana Pydycha, który nie zdołał pokonać Michała Miśkiewicza.

W 76. minucie Buras poprawił się przy kolejnym strzale, ale dobrze zareagował Płoskoń. Na pięć minut przed końcem meczu głową uderzył Jarosław Pacholarz, ale zabrakło centymetrów.

Wisła Sandomierz pozostaje liderem tabeli. Jednak po piętach nadal depczą piłkarze Soły Oświęcim, którzy tracą dwa punkty.

- Remis jest sprawiedliwy. Zagraliśmy konsekwentnie w obronie. Dobrze bronił też Krzysiek Płoskoń, który zastąpił chorego Stanisława Wierzgacza. My mieliśmy jedną dogodną okazję do zdobycia bramki. W 85. minucie przed szansą stanął Jarek Pacholarz, ale jego strzał głową był minimalnie niecelny. W sumie był to mecz na remis - skwitował Tadeusz Krawiec.

11 kwietnia 2015, 17:00 - Myślenice
Wisła II Kraków 0-0 Wisła Sandomierz

Wisła: 1. Michał Miśkiewicz - 13. Bartłomiej Kolanko, 19. Grzegorz Gulczyński, 3. Remigiusz Szywacz, 14. Szymon Witek - 10. Przemysław Lech (60, 11. Mathieu Scalet), 17. Ostoja Stjepanović, 21. Jakub Mordec, 16. Damian Buras, 23. Konrad Handzlik (55, 8. Konrad Furtak) - 7. Kamil Kuczak.

Wisła: 12. Krzysztof Płoskoń - 11. Maciej Ziółek, 24. Daniel Beszczyński, 6. Krystian Pydych, 14. Daniel Chorab (70, 89. Bartłomiej Gołasa) - 10. Jarosław Piątkowski, 13. Mateusz Podstolak, 20. Michał Motyl (78, 9. Jarosław Pacholarz), 7. Kamil Hul, 18. Bartosz Szepeta (60, 17. Łukasz Adamczyk) - 23. Kacper Rak (55, 27. Kamil Oślizło).

żółte kartki: Buras, Furtak - Gołasa.

sędziował: Konrad Kolak (Nowy Sącz).
widzów: bez udziału publiczności.

źródło: własne