Wybrano nowy Zarząd Wisły

W piątek odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Wisły. Tym razem wybrano nowy zarząd oraz Komisję Rewizyjną. Prezesem klubu został Sebastian Wieczorek.

więcej >>

Gol "Last Minute"

W spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski Wisła Sandomierz przegrała z Sandecją Nowy Sącz 0-1 (0-0), po golu w ostatniej minucie Bartłomieja Dudzica.

więcej >>

Wisła w podwójnej koronie

Wisła Sandomierz po mistrzostwie w lidze zdobyła Puchar Polski na szczeblu okręgu, zwyciężając 3-1 (3-0) Łysicę Bodzentyn. Bramki dla Wisły strzelili - Bartosz Szepeta, Jarosław Pacholarz i Mateusz Podstolak.

więcej >>

Wisła w finale OPP

Wisła Sandomierz zagra w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej przyjął dzisiaj rezygnację KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

więcej >>

Wisła zostaje w III lidze

Wisła Sandomierz przegrała 1-2 (0-1) u siebie z Radomiakiem Radom w meczu rewanżowym baraży o udział w II lidze. Jedyną bramkę dla wiślaków strzelił z rzutu karnego Bartłomiej Gołasa.

więcej >>

Na równi z liderem

W 24. kolejce rozgrywek III ligi Wisła Sandomierz zremisowała 1-1 (0-0) z Łysicą Bodzentyn. Bramkę dla Wisły strzelił Jarosław Pacholarz. Swoje spotkanie przegrała Soła Oświęcim, dzięki czemu sandomierzanie zrównali się punktami z liderem tabeli.

W meczu piłkarze Wisły byli stroną bardziej aktywną i dominującą. Mimo dobrego zgrania akcje skutecznie przerywane były przez defensywę gospodarzy. W 32. minucie dobry strzał wiślaka obronił ex-wiślak - Tomasz Dymanowski. Łysica odpowiedziała zbyt lekkim strzałem Kalisty.

Wisła wiele okazji miała po stałych fragmentach gry, ale przez dłuższy czas to też nie pomagało. W 78. minucie Michał Motyl dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę głową do siatki skierował Jarosław Pacholarz. Łysica wyrównała na pięć minut przed końcem. Paweł Kiełbasa zagrał futbolówkę do stojącego na szóstym metrze Dariusza Anduły, a ten pokonał golkipera Wisły.

Podopieczni Tadeusza Krawca zasłużyli na komplet punktów, jednak stało się inaczej i kolejnej zdobyczy punktowej trzeba szukać w innych meczach.

- Ten remis jest dla nas rozczarowaniem, ponieważ w drugiej połowie gra toczyła się na połowie Łysicy. Cały czas szukaliśmy okazji do strzelenia gola. Uważam, że graliśmy bardzo dobrze w ofensywie. Niestety popełniliśmy jeden kardynalny błąd w defensywie, po którym straciliśmy bramkę i prowadzenie - powiedział szkoleniowiec Wisły.

19 kwietnia 2015, 17:00 - Bodzentyn
Łysica Bodzentyn 1-1 Wisła Sandomierz
Dariusz Anduła 85 - Jarosław Pacholarz 78

Łysica: 33. Tomasz Dymanowski - 99. Patryk Kalista, 14. Norbert Kula, 20. Radosław Kardas, 16. Krystian Płusa - 7. Jakub Mażysz (58, 11. Marcin Piwowarczyk), 22. Piotr Maniara (75, 8. Paweł Kiełbasa), 13. Piotr Pawłowski, 9. Szymon Michta (87, 23. Wojciech Kucała), 10. Mirosław Kalista - 21. Dariusz Anduła.

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz - 11. Maciej Ziółek, 24. Daniel Beszczyński, 6. Krystian Pydych, 14. Daniel Chorab - 10. Jarosław Piątkowski, 13. Mateusz Podstolak, 27. Kamil Oślizło (65, 9. Jarosław Pacholarz), 18. Bartosz Szepeta (46, 7. Kamil Hul), 4. Rafał Mikulec (67, 20. Michał Motyl) - 19. Kacper Rak (65, 16. Michał Wawryszczuk).

żółte kartki: P.Kalista, Kiełbasa - Ziółek.

sędziował: Mateusz Kowalski (Kielce).

źródło: własne / Echo Dnia / wisla-sandomierz.futbolowo.pl