Wybrano nowy Zarząd Wisły

W piątek odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Wisły. Tym razem wybrano nowy zarząd oraz Komisję Rewizyjną. Prezesem klubu został Sebastian Wieczorek.

więcej >>

Gol "Last Minute"

W spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski Wisła Sandomierz przegrała z Sandecją Nowy Sącz 0-1 (0-0), po golu w ostatniej minucie Bartłomieja Dudzica.

więcej >>

Wisła w podwójnej koronie

Wisła Sandomierz po mistrzostwie w lidze zdobyła Puchar Polski na szczeblu okręgu, zwyciężając 3-1 (3-0) Łysicę Bodzentyn. Bramki dla Wisły strzelili - Bartosz Szepeta, Jarosław Pacholarz i Mateusz Podstolak.

więcej >>

Wisła w finale OPP

Wisła Sandomierz zagra w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej przyjął dzisiaj rezygnację KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

więcej >>

Wisła zostaje w III lidze

Wisła Sandomierz przegrała 1-2 (0-1) u siebie z Radomiakiem Radom w meczu rewanżowym baraży o udział w II lidze. Jedyną bramkę dla wiślaków strzelił z rzutu karnego Bartłomiej Gołasa.

więcej >>

Punkt w Trzebini

W meczu 28. kolejki III ligi z MKS Trzebinia/Siersza pikarze Wisły Sandomierz wywalczyli punkt, remisując 1-1 (1-0). Bramkę dla sandomierzan zdobył Kamil Hul. Wiślacy mecz kończyli w dziewięciu.

Pierwsza część meczu prowadzona była pod dyktando Wisły.W 22. minucie bramkarz rywali odbił piłkę przed siebie po strzale Bartłomieja Gołasy, i skrzętnie wykorzystał do Kamil Hul, zdobywając prowadzenie. Gospodarze mogli wyrównać niecałe dziesięć minut później, ale Adrian Kukla uderzył głową obok bramki.

W 50. minucie po akcji Pawła Piskorza swoją okazję miał Piotr Witoń, jednak w bliskiej odległości od bramki nie zdołał opanować piłki. Trzy minuty później arbiter Rafał Pąchalski podjął kontrowersyjną decyzję, dyktując rzut wolny pośredni za zbyt wysokie uniesienie nogi przez Gołasę. Mimo iż na linii bramkowej stali niemal wszyscy piłkarze Wisły Bartosz Jagła zdołał strzelić gola. W 68. minucie Stanisław Wierzgacz świetnie obronił uderzenie Mateusza Majcherczyka z dziesięciu metrów.

W 75. minucie drugą bramkę mógł zdobyć Hul, ale mimo dobrej próby, bramkarz rywali zdołał obronić. Potem MKS odpowiedział okazją Marcina Kalinowskiego, jednak ponownie ładną obroną popisał się Wierzgacz.

W doliczonym czasie gry dwójka piłkarzy - Gołasa i Krystian Pydych zostali ukarani czerwonymi kartkami.

- Było gorąco, sędziowie skrzywdzili nas kilkoma decyzjami. Krystian Pydych za faul, którego nie popełnił, dostał czerwoną kartkę. Kontrowersyjny był też rzut wolny pośredni, niby za zagranie wysoką nogą Bartka Gołasy, po którym straciliśmy gola. Sam mecz był na remis. Nie było widać różnicy, która dzieli obydwa zespoły w tabeli - powiedział trener Tadeusz Krawiec.

Wisła dzięki remisowi utrzymuje pierwsze miejsce w lidze, mając już tylko punkt przewagi nad Sołą Oświęcim.

9 maja 2015, 17:00 - Trzebinia
MKS Trzebinia/Siersza 1-1 Wisła Sandomierz
Bartosz Jagła 53 - Kamil Hul 22

MKS: 1. Krzysztof Pająk - 8. Paweł Sawczuk, 4. Marcin Kalinowski, 13. Bartosz Jagła (76, 15. Rafał Grzebinoga), 2. Krzysztof Sieczko - 20. Radosław Górka, 5. Adrian Kukla, 19. Mateusz Majcherczyk (90, 7. Jakub Wallentin), 10. Piotr Witoń (87, 6. Sebastian Łoś), 18. Marek Mizia - 11. Paweł Piskorz (80, 9. Rajmund Raźniak).

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz - 14. Daniel Chorab, 13. Mateusz Podstolak, 6. Krystian Pydych, 89. Bartłomiej Gołasa - 10. Jarosław Piątkowski, 18. Bartosz Szepeta (60, 9. Jarosław Pacholarz), 27. Kamil Oślizło (83, 23. Jakub Kwiecień), 20. Michał Motyl (60, 16. Michał Wawryszczuk), 17. Łukasz Adamczyk (77, 19. Kacper Rak) - 7. Kamil Hul.

żółte kartki: Majcherczyk, Sieczko, Górka, Kukla - Gołasa, Piątkowski, Rak, Pydych.
czerwone kartki: Bartłomiej Gołasa (90. minuta, Wisła, za drugą żółtą), Krystian Pydych (90. minuta, Wisła, za obrażanie sędziego).

sędziował: Rafał Pąchalski (Kraków).