Wybrano nowy Zarząd Wisły

W piątek odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Wisły. Tym razem wybrano nowy zarząd oraz Komisję Rewizyjną. Prezesem klubu został Sebastian Wieczorek.

więcej >>

Gol "Last Minute"

W spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski Wisła Sandomierz przegrała z Sandecją Nowy Sącz 0-1 (0-0), po golu w ostatniej minucie Bartłomieja Dudzica.

więcej >>

Wisła w podwójnej koronie

Wisła Sandomierz po mistrzostwie w lidze zdobyła Puchar Polski na szczeblu okręgu, zwyciężając 3-1 (3-0) Łysicę Bodzentyn. Bramki dla Wisły strzelili - Bartosz Szepeta, Jarosław Pacholarz i Mateusz Podstolak.

więcej >>

Wisła w finale OPP

Wisła Sandomierz zagra w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej przyjął dzisiaj rezygnację KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

więcej >>

Wisła zostaje w III lidze

Wisła Sandomierz przegrała 1-2 (0-1) u siebie z Radomiakiem Radom w meczu rewanżowym baraży o udział w II lidze. Jedyną bramkę dla wiślaków strzelił z rzutu karnego Bartłomiej Gołasa.

więcej >>

Wybrano nowy Zarząd Wisły

Gol "Last Minute"

Wisła w podwójnej koronie

Wisła w finale OPP

Wisła zostaje w III lidze

Wybrano nowy Zarząd Wisły

W piątek odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Wisły. Tym razem wybrano nowy zarząd oraz Komisję Rewizyjną. Prezesem klubu został Sebastian Wieczorek.

21 lipca złożona przez Zarząd rezygnacja nie została przyjęta, a wybory nowych władz przełożone zostały na piątek 24 lipca. Po pierwszym zebraniu Zarząd złożył do Rady Miasta pismo z prośbą o określenie własnej postawy względem klubu. Do piątku odpowiedź nie wpłynęła, dlatego też Zarząd z Panią Prezes Anną Ziółek na czele podtrzymał wolę rezygnacji z funkcji.

W następnym punkcie spotkania przyjmowane były kandydatury na stanowiska w zarządzie klubu. Na stanowisko Prezesa padła jedna kandydatura - Sebastiana Wieczorka. Potem przyjmowano chętnych do zasiadania w Komisji Rewizyjnej.

Zarówno władze klubu oraz skład Komisji Rewizyjnej został przez Członków klubu wybrany jednogłośnie (przy udziale 23 członków).

Ostatecznie w Zarządzie znaleźli się: Prezes - Sebastian Wieczorek, Członkowie Zarządu - Patryk Konopka i Paweł Baszak. Komisja Rewizyjna składa się z trzech osób: Marka Grębowca, Stanisława Knajdera i Jacka Kaputa.

Sebastian Wieczorek ma 38 lat. Prowadzi własną działalność gospodarczą. Od wielu lat jest sympatykiem Wisły.

- Dziękuję za wyróżnieni i potężne wyzwanie jakie czeka nas w tej trudnej sytuacji dla klubu. Funkcję Prezesa przyjąłem dla dobra klubu i dla realizacji zadań, które pomogą w poprawie finansowej klubu. Oczekuję współpracy z Zarządem i Członkami. Mam nadzieję, że nie zawiodę. Czasu na skompletowanie drużyny mam naprawdę niewiele. Gwarantujemy starania na to, aby znaleźć sponsorów - strategicznego i drobniejszych. Będziemy chcieli nawiązać współpracę z Urzędem Miasta, aby wspomógł klub przynajmniej na początku. Bez pomocy Miasta nie mamy szans na to, aby wystartować w III lidze - powiedział nowy prezes Wisły Sebastian Wieczorek. - Wierzę, że uda się utrzymać w III lidze, co byłoby wielkim sukcesem, patrząc na to wszystko, co jest w tej chwili - dodał Wieczorek.

Z kolei w stronę klubu padły z ust Przewodniczącej Komisji Nauki, Oświaty, Kultury i Sportu Pani Agnieszki Frańczak-Szczepanek słowa wsparcia i chęci współpracy: - Chciałam złożyć zapewnienie, że zrobimy wszystko, aby współpracować z klubem. Żebyśmy byli płaszczyzną porozumienia na bazie Urząd Miasta i Klub Sportowy Wisła. Dzisiaj byliśmy na pierwszych rozmowach z Burmistrzem Miasta Markiem Bronkowskim. Jesteśmy zadowoleni po pierwszej rozmowie. Proszę z nami rozmawiać i we wszystkim będziemy pomagać.

Podczas zebrania ogłoszona została również informacja, że podjęte zostały starania aby w Sandomierzu zlokalizowana została jedna z Akademii Młodych Orłów.

źródło: własne / wisla-sandomierz.futbolowo.pl