Wybrano nowy Zarząd Wisły

W piątek odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Wisły. Tym razem wybrano nowy zarząd oraz Komisję Rewizyjną. Prezesem klubu został Sebastian Wieczorek.

więcej >>

Gol "Last Minute"

W spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski Wisła Sandomierz przegrała z Sandecją Nowy Sącz 0-1 (0-0), po golu w ostatniej minucie Bartłomieja Dudzica.

więcej >>

Wisła w podwójnej koronie

Wisła Sandomierz po mistrzostwie w lidze zdobyła Puchar Polski na szczeblu okręgu, zwyciężając 3-1 (3-0) Łysicę Bodzentyn. Bramki dla Wisły strzelili - Bartosz Szepeta, Jarosław Pacholarz i Mateusz Podstolak.

więcej >>

Wisła w finale OPP

Wisła Sandomierz zagra w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej przyjął dzisiaj rezygnację KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

więcej >>

Wisła zostaje w III lidze

Wisła Sandomierz przegrała 1-2 (0-1) u siebie z Radomiakiem Radom w meczu rewanżowym baraży o udział w II lidze. Jedyną bramkę dla wiślaków strzelił z rzutu karnego Bartłomiej Gołasa.

więcej >>

DWA OBLICZA "WISŁY"

Nic nie zapowiadało smutnego końca wyprawy „Wiślaków” do Tarnowskich „Jaskółek”. Zaczęliśmy mecz spokojnie, ale w poczynaniach piłkarzy było widać pewność siebie i dojrzałość. Z upływem minut nasi przyspieszyli grę i „Unia” cofnęła się do obrony. Raz po raz na bramkę „Unitów” sunęły groźne ataki. Jak zwykle dwoił się i troił Adrian Gębalski. Wtórowali mu Jarosław Piątkowski, Damian Nogaj a także Przemysław Michalski. Nieźle grała pomoc a debiutujący na wiosnę w bramce „Wisły” Kacper Skrzypek miał niewiele do roboty. Z obrońców rej wodził Erwin Nowik. Jednak gol nie chciał wpaść, jak zwykle zabrakło precyzji, który to już raz? Wreszcie w doliczonym czasie gry pierwszej połowy wszędobylski Adrian Gębalski w kolejnym ataku „wkręcił” w murawę obrońcę gospodarzy i z bliska w długi róg pewnie pokonał Łukasza Lisaka.

Nic nie zapowiadało, że w drugiej połowie zostaniemy sprowadzeni do parteru. Jeszcze w 58’ bardzo groźnie z dystansu strzelił Mariusz Kukiełka ale piłka o centymetry minęła cel. Jednak po upływie godziny gry zaczęła się zaznaczać coraz wyraźniej przewaga „Unii”. Nasi obrońcy i bramkarz mieli teraz pełne ręce roboty. Ponieważ piłka nożna jest grą błędów a których niestety nie ustrzegliśmy się, za co przepłaciliśmy porażką. Wreszcie „Unia” w 72’ zdobyła upragnionego gola, którego autorem był Łukasz Jamróg. Po utracie gola „Wiślacy” na chwilę poderwali się do boju. Jeden z nielicznych ataków w tym okresie zakończył strzałem Adrian Gębalski jednak w ładnym stylu interweniował bramkarz Łukasz Lisak. W 79’ wzorowa akcja „Jaskółek” przyniosła im prowadzenie na 2:1 ze strzału Pawła Węgrzyna. Zrezygnowanych „Wiślaków” „dobił” w 89’ Piotr Drozdowicz.

UNIA TARNÓW – WISŁA SANDOMIERZ   3:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Adrian Gębalski 45’ +1’, 1:1 Łukasz Jamróg 72’, 2:1 Paweł Węgrzyn 79’, 3:1 Piotr Drozdowicz 89'.

Składy drużyn:

Unia: Łukasz Lisak – Łukasz Jamróg, Daniel Mikołajczyk, Kamil Pawlak, Paweł Węgrzyn – Filip Wójcik(46’ Piotr Drozdowicz), Dawid Sojda, Adrian Ślęzak (85’ Jakub Kuzdra), Łukasz Kazik – Robert Witek (40’ Damian Świątek), Szymon Adamski (73’ Kamil Bachula).

Wisła: Kacper Skrzypek – Daniel Chorab(82’ Sebastian Kocój), Erwin Nowik, Krystian Pydych, Bartłomiej Gołasa – Przemysław Michalski (75’ Michał Motyl), Mariusz Kukiełka, Daniel Beszczyński (75’ Maciej Ziółek), Damian Nogaj – Jarosław Piątkowski (78’ Jarosław Pacholarz), Adrian Gębaslki.

Sędziował: Damian Niebudek (Kielce)

Mecz bez udziału publiczności.

------------------------------------------------------------------------------

Mecz w Tarnowie odbył się bez udziału publiczności. Gospodarze nie byli w stanie zapewnić odpowiedniego bezpieczeństwa dla prawdziwych kibiców. Kolejny triumf fetowali pseudokibice. Zamiast nich każe się prawdziwych miłośników sportu. Czy nie ma na to lekarstwa? Co na to panowie parlamentarzyści, tacy jak Roman Kosecki, Cezary Kucharski czy Jan Tomaszewski, którzy jeszcze nie tak dawno „kopali” zawodowo piłkę nożną. Do Was należy ruch, żeby z tym skończyć. Wybrano Was po to aby czuwać nad normalnością w tym kraju. Ruszcie swoje „tyłeczki”. Oczekujemy tego od Was.