Wybrano nowy Zarząd Wisły

W piątek odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Wisły. Tym razem wybrano nowy zarząd oraz Komisję Rewizyjną. Prezesem klubu został Sebastian Wieczorek.

więcej >>

Gol "Last Minute"

W spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski Wisła Sandomierz przegrała z Sandecją Nowy Sącz 0-1 (0-0), po golu w ostatniej minucie Bartłomieja Dudzica.

więcej >>

Wisła w podwójnej koronie

Wisła Sandomierz po mistrzostwie w lidze zdobyła Puchar Polski na szczeblu okręgu, zwyciężając 3-1 (3-0) Łysicę Bodzentyn. Bramki dla Wisły strzelili - Bartosz Szepeta, Jarosław Pacholarz i Mateusz Podstolak.

więcej >>

Wisła w finale OPP

Wisła Sandomierz zagra w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej przyjął dzisiaj rezygnację KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

więcej >>

Wisła zostaje w III lidze

Wisła Sandomierz przegrała 1-2 (0-1) u siebie z Radomiakiem Radom w meczu rewanżowym baraży o udział w II lidze. Jedyną bramkę dla wiślaków strzelił z rzutu karnego Bartłomiej Gołasa.

więcej >>

Wybrano nowy Zarząd Wisły

Gol "Last Minute"

Wisła w podwójnej koronie

Wisła w finale OPP

Wisła zostaje w III lidze

BABKA ŚWIĄTECZNA Z ZAKALCEM

Marnym widowiskiem w Wielką Sobotę uraczyli nas piłkarze „Wisły” w kolejnym meczu o mistrzowskie punkty w III lidze. Przegrali drugi mecz z rzędu a w trzech kolejnych meczach zdobyli zaledwie jeden punkt. Jak tak dalej pójdzie to z czołowej drużyny znajdziemy się szybko w strefie spadkowej. Goście z Myślenic, choć to aktualnie drużyna broniąca się przed spadkiem, pokazała ładną grę, niezłą technicznie, szybką i widać było, że myślą w swoich poczynaniach. „Wiślacy” zaś dziś pokazali żenujący poziom gry. Nie było „ani ładu, ani składu”. Bez żadnego pomysłu na płynną akcję zaczepną i w dalszym ciągu panowała indolencja strzałowa. Niby walczyli, ale to była walka desperata o czym świadczą kolejne żółte kartki. A szczytem wszystkiego była w 57’ i czerwona kartka dla Gębalskiego, za ordynarne zagranie i brutalny faul na przeciwniku

 

Sam mecz stał na przeciętnym poziomie. Było sporo walki ale na ogół panował chaos. Goście zdobyli prowadzenie w 18’ meczu ze strzału Marka Mizi, z dystansu z około 20m. Przy czym niezbyt pewnie interweniował rezerwowy bramkarz „Wisły” Kacper Skrzypek, zaś Jego dwie interwencje na początku meczu wywołały śmiech na trybunach. A przecież Kacper potrafi bronić o czym później dał temu wyraz w swoich udanych interwencjach. Nasi mieli doskonałą okazję do zdobycia gola w 29’ meczu, kiedy to ładna akcja w wykonaniu Gołasy i Gębalskiego zakończyła się strzałem tego ostatniego ale bramkarz gości był na posterunku. Po przerwie wprowadzony do gry m.in. Piątkowski próbował poderwać swój zespół do boju ale niewiele z tego wynikało. My biliśmy głową w mur, a goście umiejętnie wyprowadzali kontry. Ich zwycięstwo jest w pełni zasłużone.

Podczas tego meczu, jak i po nim można było usłyszeć wśród kibiców wiele cierpkich słów o zawodnikach i sztabie szkoleniowym. No cóż „łaska kibica na pstrym koniu jeździ”, dziś cię klepią po plecach a jutro po d****. Zawodnicy i trener są tak dobrzy jak ich ostatni mecz, głosi inne powszechne powiedzenie wśród sportowców i trenerów.

WISŁA SANDOMIERZ – DALIN MYŚLENICE 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 - Marek Mizia 18’

Składy drużyn:

Wisła: 12 Kacper Skrzypek – 14 Daniel Chorab, 10 Erwin Nowik, 13 Grzegorz Rzeszutek ( 65’ 9 Jarosław Pacholarz), 8 Bartłomiej Gołasa (83’ 2 Sebastian Kocój) - 11 Maciej Ziółek (46’ 18 Jarosław Piątkowski), 4 Daniel Beszczyński (67’ 6 Krystian Pydych), 5 Mariusz Kukiełka, 19 Przemysław Michalski - 15 Damian Nogaj, 7 Adrian Gębalski.

Dalin: 1 Martin Szwiec – 11 Szymon Tokarz, 3 Kamil Calika (79’ 8 Michał Wojtan), 16 Łukasz Górski, 6 Adrian Piechówka – 7 Rafał Piszczek, 18 Damian Lepiarz, 19 Piotr Wajda, 4 Kamil Mistarz (90’ 2 Jakub Madej) – 9 Andrzej Biel, 10 Marek Mizia (86’ 5 Tomasz Gniadek).

Czerwona kartka: Adrian Gębalski (Wisła) - 57’

 

Żółte kartki: Erwin Nowik, Sebastian Kocój (Wisła) - Kamil Calik, Andrzej Biel (Dalin)

 

 

 

Sędziował: Radosław Wilk z Krakowa

 

Widzów: 400