Wybrano nowy Zarząd Wisły

W piątek odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Wisły. Tym razem wybrano nowy zarząd oraz Komisję Rewizyjną. Prezesem klubu został Sebastian Wieczorek.

więcej >>

Gol "Last Minute"

W spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski Wisła Sandomierz przegrała z Sandecją Nowy Sącz 0-1 (0-0), po golu w ostatniej minucie Bartłomieja Dudzica.

więcej >>

Wisła w podwójnej koronie

Wisła Sandomierz po mistrzostwie w lidze zdobyła Puchar Polski na szczeblu okręgu, zwyciężając 3-1 (3-0) Łysicę Bodzentyn. Bramki dla Wisły strzelili - Bartosz Szepeta, Jarosław Pacholarz i Mateusz Podstolak.

więcej >>

Wisła w finale OPP

Wisła Sandomierz zagra w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej przyjął dzisiaj rezygnację KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

więcej >>

Wisła zostaje w III lidze

Wisła Sandomierz przegrała 1-2 (0-1) u siebie z Radomiakiem Radom w meczu rewanżowym baraży o udział w II lidze. Jedyną bramkę dla wiślaków strzelił z rzutu karnego Bartłomiej Gołasa.

więcej >>

Sandomierz nadal miastem lidera

Wisła Sandomierz nie zwalnia tempa, a co ważniejsze nadal jest liderem. Dzisiaj Wisła wygrała 4-0 (2-0) z Partyzantem Radoszyce. W tym meczu bramki strzelili - Jarosław Piątkowski, Mariusz Kukiełka i dwukrotnie Damian Nogaj.

Z początku więcej sytuacji mieli piłkarze zespołu gości. Najpierw Karol Opara próbował z dystansu pokonać Stanisława Wierzgacza, a potem Ifeanyi Nwachukwu, ale z obu prób obronną ręką wychodził bramkarz. W 26. minucie Damian Nogaj zagrał z rzutu wolnego w pole karne, ale niecelnie głową uderzył Daniel Beszczyński. W 34. minucie ładną akcję strzałem zakończył Jarosław Piątkowski, jednak uderzył zbyt słabo. Za to w 38. minucie Piątkowski bardziej się przyłożył i zdobył pierwszą bramkę dla Wisły w tym meczu. Akcję lewą stroną poprowadził Nogaj, podanie skrzydłowego Wisły przeciął wybiciem ręką golkiper Partyzanta, ale na szczęście do futbolówki dopadł Piątkowski i zdobył bramkę. W najmniej dogodnym momencie dla gości - w ostatniej minucie pierwszej części - wiślacy podwyższyli prowadzenie. W ostatniej minucie pierwszej połowy ponownie Nogaj zacentrował w "szesnastkę", a akcję strzałem głową zamknął Mariusz Kukiełka.

Piłkarze Wisły wyciągnęli wnioski z pierwszej części i w drugiej zaatakowali od początku. Już w 49. minucie Nogaj dostał piłkę na lewej stronie boiska i nikomu jej nie oddał aż do momentu zdobycia przez siebie bramki. W 51. minucie Adrian Gębalski zmarnował znakomitą okazję, próbując zdobyć gola uderzeniem piętą. Potem Michał Wawryszczuk świetnie podał do Przemysława Michalskiego, który minął obrońcę i kropnął potężnie na bramkę Daniela Chojneckiego, ale ten zdołał obronić. W 63. minucie Kukiełka stracił futbolówkę na rzecz Damiana Czarneckiego, ale kapitan rywala nie trafił w bramkę. Na piętnaście minut przed końcem Rafał Mikulec wystawił piłkę Kamilowi Hulowi, który jednak uderzył nad bramką. W 79. minucie po pięknym podaniu Kukiełki Nogaj precyzyjnym uderzeniem strzelił bramkę. Swoje okazję mieli jeszcze m.in. Jarosław Pacholarz i Nogaj, ale przy obu próbach zabrakło precyzji.

W trakcie meczu karetką do szpitala został odtransportowany Daniel Chorab, który ucierpiał po starciu z piłkarzem Partyzanta. Obrońca opuścił szpital, ale skarży się na brak czucia lewej strony twarzy. Jutro będą prowadzone dalsze badania.

19 października 2014, 14:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 4-0 Partyzant Radoszyce
Jarosław Piątkowski 38, Mariusz Kukiełka 45, Damian Nogaj 49, 79

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz - 11. Maciej Ziółek (66, 19. Kamil Hul), 24. Daniel Beszczyński, 6. Krystian Pydych, 14. Daniel Chorab (60, 8. Bartłomiej Gołasa) - 15. Przemysław Michalski (66, 4. Rafał Mikulec), 16. Michał Wawryszczuk, 5. Mariusz Kukiełka, 18. Jarosław Piątkowski, 10. Damian Nogaj - 7. Adrian Gębalski (70, 9. Jarosław Pacholarz).

Partyzant: 12. Daniel Chojnecki - 2. Dawid Poddębniak (70, 9. Sebastian Korczak), 15. Michał Miśtal, 4. Patryk Pyzia, 6. Łukasz Ubożak - 13. Dominik Szymkiewicz, 7. Damian Czarnecki, 8. Robert Zagdan, 14. Karol Opara (46, 11. Bartłomiej Papros), 21. Wojciech Gulas (46, 5. Michał Prus-Niewiadomski) - 10. Ifeanyi Nwachukwu (66, 18. Marcin Snoch).

żółte kartki: Mikulec - Zagdan, Gulas, Korczak.

sędziował: Jan Pawlikowski (Nowy Targ).