Wybrano nowy Zarząd Wisły

W piątek odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Wisły. Tym razem wybrano nowy zarząd oraz Komisję Rewizyjną. Prezesem klubu został Sebastian Wieczorek.

więcej >>

Gol "Last Minute"

W spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski Wisła Sandomierz przegrała z Sandecją Nowy Sącz 0-1 (0-0), po golu w ostatniej minucie Bartłomieja Dudzica.

więcej >>

Wisła w podwójnej koronie

Wisła Sandomierz po mistrzostwie w lidze zdobyła Puchar Polski na szczeblu okręgu, zwyciężając 3-1 (3-0) Łysicę Bodzentyn. Bramki dla Wisły strzelili - Bartosz Szepeta, Jarosław Pacholarz i Mateusz Podstolak.

więcej >>

Wisła w finale OPP

Wisła Sandomierz zagra w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej przyjął dzisiaj rezygnację KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

więcej >>

Wisła zostaje w III lidze

Wisła Sandomierz przegrała 1-2 (0-1) u siebie z Radomiakiem Radom w meczu rewanżowym baraży o udział w II lidze. Jedyną bramkę dla wiślaków strzelił z rzutu karnego Bartłomiej Gołasa.

więcej >>

WISŁA SANDOMIERZ - PORONIEC PORONIN 1:0 (0:0)

poroniecvswislaW rozegranym dzisiaj spotkaniu Wisła Sandomierz pokonała u siebie beniaminka III ligi małopolsko-świętokrzyskiej - Porońca Poronin w stosunku 1:0, do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy. Zwycięskie trafienie padło w 74 minucie meczu, gdy Damian Nogaj na lewej stronie zagrał do Daniela Choraba, ten minął jednego obrońcę wpadł w pole karne i został nie przepisowo zatrzymany przez zawodnika gości. Sędzia bez wahania wskazał na 11 metr. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze od bramki strzeżonej przez Jakuba Hładowczaka, podszedł Adrian Gębalski, który pewnym strzałem zdobył prowadzenia dla swojego zespołu.

Z przebiegu spotkania drużyna Wisły była lepszym zespołem, w pierwszej połowie miała kilka klarownych sytuacji do strzelenia bramki lecz dobrze dysponowany w tym dniu bramkarz gości wychodził obronną ręką z opresji przy uderzeniach Adriana Gębalskiego, a przy strzale z pola karnego Grzegorz Pisarka piłkę praktycznie z linii bramkowej wybił obrońca.
Poroniec próbował zagrozić bramce Wisły po krótko rozgrywanych rzutach rożnych, ale nic z tego nie gościom nie wychodziło.

- Wygraliśmy zasłużenie. Stworzyliśmy dużo bramkowych okazji. Poroniec tylko raz poważnie nam zagroził, ale na szczęście dla nas nie wykorzystał tej okazji. Cieszymy się z dobrego zakończenia rundy jesiennej. Myślę, że punktów byłoby więcej, gdyby nie poważna kontuzja naszego najlepszego strzelca Jarka Pacholarza - powiedział Tadeusz Krawiec, trener Wisły.

Dodajmy, że w niedzielnym spotkaniu już w 17 minucie boisko musiał opuścić Bartłomiej Gołasa, który doznał kontuzji mięśnia dwugłowego.

Tadeusz Krawiec, trener Wisły:

- Wywalczyliśmy bardzo ważne punkty. Uważam, że zasłużenie, bo stworzyliśmy dużo więcej okazji do zdobycia bramek. Przy lepszej skuteczności już do przerwy mogliśmy rozstrzygnąć losy tego spotkania.

Podopieczni trenera Tadeusza Krawca dzięki temu zwycięstwu awansowali na bezpieczną 8 pozycję w tabeli. Wisła zgromadziła 23 punkty co złożyło się na to 7 zwycięstw, 2 remisy i 8 porażek.

Wisła Sandomierz - Poroniec Poronin 1:0 (0:0)

Bramka: Adrian Gębalski 74 z karnego.

Składy drużyn:

Wisła: Stanisław Wierzgacz - Sebastian Kocój, Erwin Nowik, Damian Senderowski, Bartłomiej Gołasa(17' Przemysław Michalski(89' Łukasz Adamczyk)) - Daniel Chorab(C), Daniel Beszczyński, Rafał Pydych(90'+1' Grzegorz Rzeszutek), Damian Nogaj - Grzegorz Pisarek(57' Kamil Stawiarski) - Adrian Gębalski.

Poroniec: Jakub Hładowczak - Kamil Nowobilski, Artur Prokop(C), Rafał Drobny, Sebastian Wszołek - Maciej Gogola(80' Paweł Mroczka), Mateusz Chrobak(46'  Robert Drąg), Rafał Waksmundzki, Rafał Gadzina - Marcin Drobny (68' Józef Zasadni), Mateusz Antoł.

Żółte kartki: Sebastian Kocój, Rafał Pydych, Daniel Beszczyński (Wisła) - Mateusz Chrobak, Rafał Drobny (Poroniec).

Sędziował: Paweł Kupczak z Nowego Sącza.